2021. május 27-én tovább folytatódott a Szeretethíd keretében szervezett kárpát-medencei mozgalom az iskolánkban. Ezen az alkalmon a felső tagozatos tanulók egy csoportja a Vasúti temetőben örök nyugalomra helyezett Karakas Ida néni síremlékét tette rendbe. Sajnos élő rokona már nincs e világon, így mi vállaltuk fel idén eme nemes feladatot. Ida néni is pedagógus volt, született túrkevei lakos, akinek szívügye volt egy életen át az egyház és az iskola. Az általa létrejött alapítványunk minden tanév végén ösztöndíjjal támogatja azokat a felsős tanulókat, akik matematikából, magyar nyelv és irodalomból és hit- és erkölcstanból kiválóan teljesítettek.
A Kaszap Nagy István Református Általános Iskola és Óvoda ebben a tanévben is csatlakozott a Szeretethídhoz, a Kárpát-medencei Református Önkéntes Napokhoz. A program fő célja, hogy a Református egyház tagjain keresztül összefogást hozzon létre. Olyan projektek megvalósítását támogatja melyhez összefogás szükséges egyházon belül és azon kívül a szeretet jegyében. Ezen az alkalmon a városháza előtti virágládákba ültettek iskolánk diákjai virágokat, ezzel is részt vállalva lakóhelyünk, Túrkeve szebbé tételében. Nagy köszönettel tartozunk a Városszépítő egyesületnek és diákoknak, mert nélkülük nem valósulhatott volna meg ez a projekt. Május 27-én is sok szeretettel várjuk érdeklődő tanulóinkat, hogy tovább építsük a szeretethidat.
Üdvözlettel és áldáskívánással: Gulyás István
Jelentkezési lap letöltése a 2021/2022-as tanévre
Kedves Testvérek, Gyülekezeti Tagok, Szülők, Gyerekek!
Pár óra múlva itt a szünet. Idén nagyon furcsa téli vakációnk lesz. Egyelőre se hideg, se hó, semmi sincs, ami a télre emlékeztetne. Sajnálattal hirdetem, hogy a karácsonyra készítő esti istentiszteleteket, és az ünnepi alkalmakat sem a szokott módon tartjuk meg.
Bár halljuk, vannak helyek, ahol ugyanúgy – a szigorú járványügyi előírások szerint – tartanak alkalmakat. Túrkevén a fűthető Oratóriumban a távolságtartás szabályai szerint legfeljebb húsz fő fér el. Ez az ünnepi istentiszteletekhez kevés. A templom nagyobb részében igaz, hogy akár 150 fő is helyet foglalhat, de a szentesti alkalom résztvevőinek száma ennek minimum háromszorosa. És akkor még a gyermekek betlehemeséről, a közös teáról, az utcán elkezdett közös éneklésről nem is beszéltünk. Szomorú vagyok emiatt, mert mindannyiónk nevében mondhatom, hogy az év templomi eseményeinek mindig kiemelkedő élménye a szenteste.
„Mennyből az angyal...” Azt szeretem ebben az énekben, hogy csak az angyal indulásának helyét nevezi meg. A mennyei üzenetet hozza Isten békességéről és üdvözítő kegyelméről. A cím pedig, ahová érkezik? Ez az, ami rajtunk múlik. Jött az angyal a pásztorokhoz, a bölcsekhez, Máriához, Józsefhez.
Azt javaslom, ünnepre készülő Testvéreim, hogy add meg a címedet a Jóistennek, engedd be, vedd át Te is a karácsony örömét:
„Szabadító született nekünk, aki az Úr Krisztus.”
Ha a templomban nem is, de lélekben együtt lehetünk, és gyülekezetünk youtube-csatornáján (Túrkevei Református Gyülekezet) hallgathatunk istentiszteleteket:
December 20-án 9.15 órakor: advent 4. vasárnapja
December 22-én 17 órakor: ünnepre készítő esti istentisztelet
December 23-án 17 órakor: ünnepre készítő esti istentisztelet
December 24-én 16 órakor szentesti istentisztelet
December 25-én 9.15 órakor karácsonyi ünnepi istentisztelet
December 26-án 9.15 órakor ünnepzáró istentisztelet
December 27-én 9.15 órakor vasárnapi istentisztelet
December 31-én 16 órakor óévi istentisztelet
Január 1-én 0.30 órakor éjfél utáni könyörgés
Január 1-én 9.15 órakor újévi istentisztelet
Igazgeatói tájékoztató 2020.11.09
A teremtés hete alkalmából az osztályok tanulói az alábbi kisfilmeket készítettek.
5. osztály
6. osztály
7. osztály
8. osztály
Kereszti Roland tiszteletes úr 2020. július 3-án kapta meg a Református Nagykunságért Pedagógiai díjat. Az egyházmegye ezzel a díjjal, a köznevelésben, a fenntartó áldozatos, értékteremtő munkáját ismerte el.
Szeretettel gratulálunk, Isten gazdag áldását kívánjuk életére, családjára, szolgálatára:
Túrkevei Református Egyházközség és a Kaszap Nagy István Általános Iskola közössége
Iskolánk hetedikesei, a túrkevei 7.a, és a kétpói 7. b tanulói a Határtalanul 2019 pályázat megnyerése révén tanulmányi kirándulást tettek Erdélyben, Torockón, Tordán, Kolozsváron, Nagyenyeden, Gyulafehérváron. A Nemzeti összetartozás napja alkalmából digitális témanapot tartottunk, melyen a gyerekek megosztották egymással emlékeiket, benyomásaikat, élményeiket írásban, képben, rajzban. István bácsi és Zoltán bácsi tesztjeit is megoldották, amelyek a határon túli magyarság kultúrájáról bővítették ismereteiket.
Néhányat ezek közül osztunk meg, melyek bizonyítják, hogy van jövője nemzetünknek, és érdemes ösztönözni gyermekeinket arra, hogy élő kapcsolatot ápoljanak minden magyar emberrel, bárhol éljenek.
Legkedvesebb emlékeik:
„A sok szép hely, ahol voltunk. Az tetszett a legjobban, amikor a Tordai hasadékba mentünk. Izgalmas volt és főleg az tetszett, amikor a folyó másik oldalára átmentünk a köveken. Egyszer majdnem beleestem a vízbe.”
„A számomra legkedvesebb emlék Erdélyben a Székelykő megmászása volt. Mert elég fárasztó volt, de jó móka.”
„Nagyon tetszett a kiránduláson, hogy az osztálytársaimmal együtt tudtunk lenni, együtt fedeztük fel Erdély szépségeit:Tordai-hasadék,Székelyföld. Jó volt hegyet mászni, Nagyenyedi iskolát megtekinteni. Meg az esti kis verseny. Nekem nagyon tetszett ez a túra.”
„Nekem az egész kirándulás tetszett és érdekes volt mivel először voltam külföldön. De legjobban a sóbánya tetszett, mert még hasonló helyen sem jártam.”
„Nekem nagyon tetszettek a kirándulások, hegymászások. Izgalmasak voltak és örültem, hogy ezzel is egy kicsit kibírtam lépni a komfortzónámból.”
„Amikor felértünk a Székely-kőre. Amikor az első erdélyi levesemet megkóstoltam.”
„A faluban az a kvízes játék is nagyon tetszett. Például a legrégebbi ház keresése.”
„A közösen eltöltött idők, esti játékok. Sok új barátom lett.”
A nagyenyedi iskola meglátogatása kapcsán mondták tanulóink:
„Emlékszem a Nagyenyedi két fűzfa történetére, arra hogy a gyerekek harangoztak az udvaron különböző alkalmakkor és arra is, hogy az ott tanuló diákok írnak előfelvételit, ami hasonló, mint a belső vizsga.”
„Én arra emlékszem nagyon, hogy mennyire más, mint egy alföldi iskola. Alapból az, hogy az udvar egyik feléből átjussunk a másikba akár minden szünetben szerintem lehetne akár egy edzés is. Az pedig még jobban meglepett, hogy az ottani diákoknak ez mennyire természetes.”
„Találkoztunk az ottani tanulókkal és nagyon kedvesek voltak. Feri volt, aki körbevezetett az iskola körül, és elmesélte a két fűzfa történetét. A hatalmas tornakertre emlékszem, még amihez fel kellett menni egy dombra. A szünetekben mindig kimentek a gyerekek és játszottak. A szünetekben zenét játszanak, és ha vége a szünetnek, akkor harangoznak a kint lévő kis haranggal.”
„Elég érdekes volt és az iskoláról is megtudtunk sok mindent és volt iskola múzeum ahol egy régi osztálytermet rendeztek be, azt is megtudtuk, hogy ovi is épül, amit az ottani gyerekek már nagyon vártak.”
„Az tetszett az iskolában a legjobban,hogy velünk egykorú gyerekek mutatták be az iskolai tantermeket,a hatalmas udvart,az iskolai múzeumot. Megfogott az iskola szelleme az ott található régi tárgyak sok-sok emléket idéztek fel be nem anyukám fiatal korából.”
„Szerintem kemény iskola. Alapból ennyi nyelvet tudni és tanulni ilyen idős korban biztos nem könnyű feladat. Valamint látszódik, hogy a gyerekek mennyire fegyelmezve vannak és, hogy alapműveltségnek számít Magyarország és Erdély történelme és kultúrája is.”
„Egy olyan iskolának ahol a diákoknak keményen kell tanulnia, de a szünetben a hatalmas udvaron jól el szórakozhatnak.”
„Érdekesnek. Számomra fura az, hogy a tanulók bent lakhatnak az iskolában és nagy osztályok vannak. hatalmas tantermeik vannak. A kicsik és a nagyok is egy helyen vannak.”
„Én arra emlékszem legszívesebben, hogy az ott tanuló gyerekek nagyon segítőkészek voltak. Jól neveltek, kedvesek az ottani diákok, segítőkészek. Elfogadnak mindenkit. Valamint érdekes volt az iskola múzeuma.”
„Furcsa volt, hogy egyben van minden, óvoda, általános iskola, alsó és felső tagozat, gimnázium. Modernebbnek tűnt a tanulási módszer. Meg van bent alvás, de a hangulata nagyon hasonló a miénkhez. Szívesen járnék oda. Minden van ott.”
Arra, milyennek látják az ottani magyarság életét, ezt írták tanulóink:
„Szerintem az ottani magyaroknak nehéz ott élni. Igaz hogy van munkájuk, vannak családjaik, megvan minden, ami a megélhetéshez kell, de mégsem mondhatják azt, hogy ők a saját országukban élnek. Ezért lehet nekik nehéz.”
„Ott is ugyanolyan életszínvonalon élnek a magyarok, viszont, sokkal kedvesebbek, mint itt Magyarországon.”
„A szép helyek, hegyek tetszettek. Ha tényleg van medve, akkor az nem.”
„Egy kicsit meglepődtem, hogy ilyen nagy közösségekben élnek ott magyarok. Tetszett, hogy a határon túl képesek ilyen közösségeket létrehozni.”
„Az tetszett, hogy valahol mindenki magyarul beszélt. Tetszett, hogy ha valamit kérdeztünk tőlük este a faluba eltudták mesélni, hogy mi hol van és hogy mi a falu története ami nagyon érdekes volt.”
„Nem töltöttünk ott sok időt, mégis megfogott az ott élő magyarok kedvessége, vendégszeretete.”
„Segítettek nekünk mikor éjszaka verseny volt. Nagyon kedvesek voltak. Minden tetszett bennük.”
„Nagyon boldog emberek. Nem éreztem azt a feszültséget az embereken, amiket itthon.”
Megkérdeztük tanulóinkat a terveikről is:
„Vissza fogok térni és a családomat is elviszem. Megmutatnám nekik a Székely-követ,Torockót, a Békás szoros-t, és a Parajdi sóbányát.”
„Igen mindenféleképpen visszaszeretnék utazni a családommal, megmutatni nekik milyen szép Erdély és a kultúra.”
„Igen, mindenképpen elviszem a családomat, hiszen nekik is látniuk kell, hogy régen Erdély Magyarország területét képezte, a magyar történelem szerves részét képezi. Mindenképpen szeretném nekik megmutatni Korondot, Parajdot, Az ottani kézműves termékeket, a híres sós tavat és a 1000 éves határt.”
„Igen majd velük is meg akarom mászni a székely követ”
„Vissza fogok menni a gyerekeimmel. Megmutatom nekik az Erdélyben található nevezetességeket.”
Az Országos Angol Nyelvi Verseny megyei fordulóján, 7. évfolyamos korosztályban Molnár Bánk 9. helyezést, Debreczeni Iván 12. helyezést, Simon Lajos pedig a 8. évfolyam versenyében 22. helyezést ért el.
Felkészítő tanár: Keresztiné Bácskai Melinda. Gratulálunk!
2020. május 25-én nyit az óvodánk!
Tekintettel arra, hogy május 31-én vége a nevelési évnek, a jelen helyzetben eltekintünk a kötelező óvodába járástól.
Amennyiben a kedves szülő igényli, nagy szeretettel fogadjuk óvodásainkat. Kérjük, a kedves szülőt, hogy 2020. május 22. (péntek) 10.00 óráig jelezzen vissza hogy hétfőn (május 25.) várhatjuk-e gyermekét óvodába, kér-e étkezést.
Tájékoztatóul:
Az óvoda nyári nyitva tartása: 2020. június 29-től augusztus 5-ig tart.
Augusztus 6-tól 20-ig óvodánk zárva tart.
A felmerülő kérdésekre szívesen válaszolok telefonon és Messengeren is.
Telefonszámom: 06/70/529-3968
Köszönettel: Dinya Józsefné - óvodavezető
Ahogy az intézményünk Facebook-oldalán is követhető volt a fényképes beszámolók révén, 2019 őszén is sikerült megvalósítanunk a Bethlen Gábor Alapkezelő jóvoltából és a Magyar Állam támogatásával a Határtalanul tanulmányi kirándulást.
Amint az elmúlt években, most is Erdély egyik legszebb vidékére indultunk, Torockón volt szállásunk, és a kirándulás során számos, a magyar történelem szempontjából kiemelkedően fontos várost látogattunk meg. 2019-ben a Rákóczi Emlékév kapcsán gyűjtöttük csokorba a megismerni valókat, de nem hagyhattuk ki az eddig is megemlített történelmi, földrajzi nevezetességek megtekintését sem. Így a Rákóczi család erdélyi emlékei mellett Szent Lászlóról, Mátyás királyról, Gábor Áronról is tanultunk, a hegyvidék, sóbánya pedig földrajzi ismereteinket bővítették.
Első nap, ahogy szokássá vált, megérkezésünk után megmásztuk a Székely-kőt. A valóban embert próbáló hegymászás során a csapat megfelelt a kihívásnak, fáradtan, de elégedetten tekinthettünk körbe a hegycsúcsról.
Második napon jutottunk el Nagyenyedre, ahol a két fűzfa történetéről is híres Kollégiumot látogattuk meg, Erdélyben élő magyar 7.-esekkel barátkozhattak tanulóink, bejárták az iskolaudvart, megosztották egymással tapasztalataikat. Délután Gyulafehérváron, Erdély fejedelmi fővárosában jártunk, felmásztunk a székesegyház tornyába, megcsodáltuk a reneszánsz palotákat, szobrokat, és a később épült erődöt is. Kora este még egyszer megfeszítettük izmainkat, és Torockószentgyörgy sziklájára másztunk fel, az ottani vár romjait jártuk be.
Harmadik napon a Tordai Sóbánya mélyére ereszkedtünk le. A számtalan lépcsőn a hegy gyomrába jutottunk, földalatti óriáskeréken utazhattunk, és az ember vájta üregben lévő tavat is megbámultuk. A hűvös bánya után jólesett a nyári séta a Torda melletti hasadékban. Az égig érő sziklafalak között csordogáló patak egész hosszát sikerült bejárni, mert ez alkalommal nem érkezett eső, még kényelmes uzsonnázó helyet is találtunk, ahol feltöltődtek a gyerekek. Erre szükség is volt, hiszen estére szerveztük a falutörténeti vetélkedőt, ahol csoportokban ismerték meg Torockó, szállásadó falunk minden apró érdekességét a gyerekek.
Negyedik napon a Nagyenyedi Kollégiumban vettünk részt református Istentiszteleten, tanulóink jólneveltségét örömmel tették szóvá vendéglátóink. Kolozsváron ugyan csak a Mátyás-templomot és a szülőházat szerettük volna megtekinteni, de ezek után egy ifjúsági koncertdélutánba is belecsöppentünk, ahol lelkes közönségként örülhettünk a gyermekzenekarok előadásainak. Hazaúton Körösfő volt utolsó állomásunk, ahol az erdélyi népművészeti remekek között válogathattak diákjain.
Az idén részt vett 7.-esek élményei, örömei indokolják, hogy a következő pályázaton is részt vegyünk, 2020/2021-ben, hiszen a következő évfolyamnak is joggal mondhatjuk:
Gyerekek, Erdélyt látnotok kell!
Tájékoztató az új munkarendre való átállás tapasztalatairól
Debreczeni Iván 7.osztályos, Molnár Bánk 7. osztályos és Simon Lajos 8. osztályos diák bejutott az Országos Angol Nyelvi Tanulmányi Verseny megyei döntőjébe, melyet 2020. február 26-án rendeztek Szolnokon. A járványhelyzet miatt az eredményeket később hirdetik majd ki.
Felkészítő tanár: Keresztiné Bácskai Melinda. Gratulálunk a diákoknak!
A rendelet megjelenése hiányában jelenleg a következő tájékoztatást tudjuk nyújtani:
1. A miniszterelnöki bejelentés értelmében hétfőtől – 2020. március 16. – a tanulók nem látogathatják az iskolát. Ezért kérjük, gondoskodjon gyermekének várhatóan több hétig eltartó otthoni felügyeletéről.
2. Az új munkarend a „tantermen kívüli digitális oktatás” megszervezése folyamatban van. Pontos információkat a későbbiekben adunk.
3. Kérjük, folyamatosan kísérjék figyelemmel honlapunkat, facebook oldalunkat, ahol a hivatalos, friss információkról tájékozódhatnak.
Megértésüket, türelmüket köszönjük: az iskola vezetősége
A Mezőtúri Református Kollégium által szervezett MRKids Angol Nyelvi Regionális Versenyen Debreczeni Iván és Molnár Bánk 7. osztályos tanuló bejutott a szóbeli döntőbe, Molnár Bánk pedig a 2020. január 31-én megrendezett szóbeli döntőn 3. helyezést ért el. Gratulálunk a gyerekeknek és Keresztiné Bácskai Melinda tanárnőnek.
Január 22-én a Magyar kultúra napja alkalmából rendezett versenyen vettek részt diákjaink, melynek a Ványai adott otthont. A 7. osztályból: Nagy Gréta, Csernák Róbert és Acsádi Tamás. A 8. osztályt Szabó Levente, Kiss László József és Vass Norbert képviselte. Hetedikeseink 1. helyezést értek el. Gratulálunk diákjainknak és felkészítőjüknek, Sebestyénné Balogh Erzsébet tanárnőnek!
November 23-án, Szolnokon került megrendezésre a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulójának eredményhirdetése. Diákjainkat Sebestyénné Balogh Erzsébet tanárnő készítette fel és kísérte el. Az 5. osztályos tanulók 2.helyezést értek el, 39 csapatból. A csapat tagjai: Árvai Noémi, Szentmihályi Sára, Botos Keve Gergely, Kereszti Bulcsú Lél. Szeretettel gratulálunk a gyerekeknek és felkészítőjüknek!
2019. október 18-án került megrendezésre a BENKŐ GYULA komplex természettudományi csapatverseny a Mezőtúri Református Kollégium, Gimnázium, Szakgimnázium, Általános Iskola és Óvoda szervezésében. Az egykori neves természetrajz- földrajz tanár emlékének tiszteletére meghirdetett országos versenyen a KASZAP NAGY ISTVÁN REFORMÁTUS ÁLTALÁNOS ISKOLA ÉS ÓVODA intézményéből 2 csapat vett részt. A versenyen kémia, biológia, matematika, földrajz és fizika tantárgyakból mérték össze tudásukat a diákok. 5. helyezést ért el a Nagy Anikó (6. osztály); Kereszti Villő Mikolt (7. osztály); Faragó Anikó (8. osztály) tanulókból álló csapat, akik a matematikából is és biológia tantárgyból is az 1. helyezést érték el. 9. helyezést ért el a Vass Noémi (6. osztály); Acsádi Tamás (7. osztály); Szabó Levente (8. osztály) tanulókból álló csapat.
Gratulálunk a diákoknak és felkészítő tanáraiknak, további sikeres munkát kívánunk!
A szeptemberi étkezési térítési díj befizetésének időpontjai:
2019. szeptember 11-12. (szerda-csütörtök) 8.00-tól 12.00-ig, 12.30-tól 16.00-ig.
Helyszín: Kossuth u. 15 - Titkárság
A 2019/2020-as tanévre vonatkozó tanszerigények megtekinthetők a dokumentumok menüpontban.
Ezúton is köszönjük minden kedves támogatónknak az adójuk 1%-os
felajánlását egyesületünk részére. Az így befolyt teljes összeget a sportolónik
versenyeztetésére fordítottuk.
Köszönettel: Nagy Ibolya a KNIR DSE elnöke
A májusi étkezési térítési díj befizetésének időpontjai:
2018. május 13-14. (hétfő-kedd) 8.00-tól 12.00-ig, 12.30-tól 16.00-ig.
Diákolimpia döntő I.o osztályú bajnokságának jeles képviselői voltak III- IV.korcsoportban a KNIR DSE tornászai. A színvonalas mezőnyben, Csíki Zsófia az egyéni összetett 3.helyezettje, gerendán 3. Lukácsi Tímea egyéni összetett 9.helyezett, gerendán 4. Gratulálunk a lányoknak és edzőjüknek, Nagy Ibolya tanárnőnek.
"Egykép" - címmel fotópályázatot hirdetett a Tiszántúli Református Egyházkerület.
„Készíts fotót a gyülekezetről, ahol élsz, az iskoláról, ahol tanulsz, vagy az intézményről, ahol dolgozol! Mutasd meg, hogy milyennek látod a református egyházat, a hitéletet, a gyülekezet mindennapjait, a templomi, ünnepi pillanatokat. Készíts képeket azokról a református helyszínekről, ahol szívesen fordulsz meg! Örökítsd meg azokat a pillanatokat, amelyek leginkább kifejezik számodra a közösséget Istennel és a testvéreiddel! Fedezd fel, mutasd meg, meséld el, hogy neked mit jelent a hit – akár absztrakt módon is!” – fogalmazták meg a pályázati kiírásban.
A beérkezett alkotásokból kiállítás nyílt a Debreceni Református Nagytemplom galériájában április 15-én, hétfőn délután.
A kiállított képek között felfedezhetjük Kereszti Bulcsú Lél, 4. osztályos diákunk alkotását is.
Gratulálunk!
Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny
A megyei döntőbeli eredmények:
5. o. Könnyű Ágota - 3. helyezés
6. o. Kereszti Villő Mikolt - 2. helyezés
8. o. Kereszti Édua Sarolt - 4. helyezés
Felkészítő pedagógus: Sebestyénné Balogh Erzsébet
Gratulálunk!
2019. ápr. 12. Tiszafüred - Tiszántúli Református Általános Iskolák V. Angol Csapatversenye
A versenyben kétfős csapatok indulhattak 5-6. és 7-8.-osztályos kategóriákban. Iskolánk most vett először részt ezen a versenyen. 3 csapatot indítottunk.
A közös képen láthatók: 5-6. évfolyamos kategóriában: Debreczeni Iván 6.o., Szabó Balázs 5.o., Molnár Bánk 6.o., Lisznyai Sándor 5.o. és 7-8. évfolyamos kategóriában Szabó Levente 7.o. és Ábrahám László 8.o.-osztályos tanulók.
Az 5-6. osztályosok korcsoportjában Molnár Bánk és Lisznyai Sándor 1. helyezést ért el.
Gratulálunk a gyerekeknek és az őket felkészítő pedagógusnak, Keresztiné Bácskai Melindának!
Soós Rebeka, 8. osztályos diákunk 2019.02.27-én az Országos Angol Nyelvi Verseny megyei döntőjében 16. helyen végzett. Gratulálunk Rebekának és az őt felkészítő Keresztiné Bácskai Melinda tanárnőnek!
Jelentkezési lap letöltése itt!
Iskolai jelentkezési lap 1. osztályba a 2019/2020-as tanévre
Az év utolsó tanítási napján versekkel, zenével, közös énekléssel idéztük meg a közelgő ünnepet. Az ünnepségen készült fotókkal kívánunk mindenkinek áldott, békés, boldog karácsonyt.
"Szép Tündérország támad föl szívemben
Ilyenkor decemberben.
A szeretetnek csillagára nézek,
Megszáll egy titkos, gyönyörű igézet,
Ilyenkor decemberben."
Juhász Gyula soraival és negyedikeseink "szeretet-illatú" mézeseinek fotóival köszöntjük a közelgő ünnepet. Advent első hetében ünneplőbe öltöztek osztálytermeink a szülők lelkes munkájának köszönhetően. A meghitt környezetben a tanulással töltött hétköznapok szinte észrevétlenül irányítják figyelmünket a szeretet ünnepére olvasmányainkon, gondosan készített rajzainkon, lelkesen énekelt dalainkon keresztül. Még néhány nap és meggyújthatjuk a negyedik gyertyát...
2018. december 11-én a Református Iskola első osztályosainak olvasás órán végzett munkájába nyerhettek bepillantást az érdeklődő óvónők. Nagy örömmel állapították meg, hogy volt óvodásaik igen eredményesen beilleszkedtek az iskolában és nagyon szépen haladnak az olvasás tudományában is. Az is megállapítást nyert, hogy az elsősök továbbra is nagyon érdeklődőek, szeretnek iskolába járni s magatartásukra is mindannyian büszkék lehetünk.
Köszönet az óvónőknek az eddig végzett munkájukért és Lovas Zsuzsa tanító néninek a remek nevelésért, oktatásért. Szeretettel várjuk majd a nyílt óráinkra is a látogatókat.
Áldott adventi készülődést kívánva:
a Kaszap Nagy István Református Általános Iskola és Óvoda alsós munkaközössége
2017 októberében egy műhelyfoglalkozás keretében ismerkedhettem meg a MATEHETSZ (Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége) közreműködésével létrehozott CsibÉsztúra internetes oldal által kínált lehetőségekkel. A szervezet egy felhívást jelentetett meg, melyre 2018 márciusában jelentkeztem. A felhívásnak megfelelően a CsibÉSZtúra oldalon mentorként létrehoztam egy csoportot, amelybe 15 diákom tartozott az akkori 7. osztályból. A diákoknak több alkalommal CsibÉSZmércéket állítottam össze, amiket a megadott határidőkön belül a csoport tagja el is végeztek. A gyerekek szívesen oldották meg a feladatokat. Először még csak ismerkedtek a feladványokkal, gyakorlás után már nagyobb sikerrel oldották meg a csibészmércéket. A CsibÉSZtúra feladatai lehetőséget nyújtanak, hogy a diákok a számítógép mellett hasznosan töltsék az idejüket, logikai feladatokat oldjanak meg, versenyekre készüljenek úgy, hogy észre sem veszik, hogy tanulnak. Nagyon fontos, hogy a fejlődés nyomon követhető. Különböző fejlesztési célokkal (számolási sebesség, figyelmi váltás, téri-vizuális emlékezet, mennyiségi becslés, tervezés stb.) készültek ezek a feladványok, amiket játékos formában oldhatnak meg a gyerekek. A diákok eredményei miatt 2018 őszén meghívást kaptunk a „Fedezd fel a tehetséged!” diákrendezvényre, amelyet Budapesten az ELTE Természettudományi Karán, a Gömb aulában rendeztek meg. A nap folyamán a fantasztikus hangulatú csoportos játék előtt, illetve után több standot is meglátogattak a gyerekek:
A délelőtt során találkoztunk Dr. Polonkai Máriával, a program szakmai vezetőjével, tehetségsegítő szakértővel, Pléh Csaba pszichológussal, Dr. Balogh Lászlóval, a MATEHETSZ elnökével; Bajor Péterrel, a MATEHETSZ ügyvezető elnökével.
3 diák: Fias Tamás, Gáva László Máté, Pálinkás Patrícia olyan jól teljesített, hogy egy-egy táblagéppel gazdagodhatott. Minden diák egy társasjátékot kapott ajándékba. Tartalmas, izgalmas, élménydús napot tudhatnak maguk mögött a Kaszap Nagy István Református Általános Iskola 8. évfolyamos „csibészei”. Köszönjük a szervezőknek, támogatóinknak, kísérő pedagógusunknak.
Rózsásné Kalmár Tímea
Németh József Matematika Emlékversenyen jártunk. Eredményeink:
Szentmihályi Sára 5. hely, Pálinkás Izabella 6. hely, Kereszti Villő Mikolt 2. hely, Nagy Gréta 5. hely, Szabó Levente 4. hely, Kereszti Édua Sarolt 2. hely. Az iskola 3. helyezést ért el. Gratulálunk a szép eredményekhez! Köszönjük a felkészítést Rózsásné Kalmár Tímea tanárnőnek.
Nyolcadikosaink a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei fordulójáról 6. helyezéssel tértek haza. A versenyen 25 csapat mérte össze tudását s a lányok -Sebestyénné Balogh Erzsébet tanárnő felkészítésével- remek eredményt értek el.
Gratulálunk!
Iskolánkban minden esztendőben szentelünk egy hetet arra, hogy ráirányítsuk a gyerekek figyelmét az egészséges életmód jelentőségére. 20-án, kedden Rácz Lajos mesterszakács készített rendkívül finom, szemnek is tetszetős és nagyon egészséges zöldségsalátát. Csütörtökön tornával, a témához kapcsolódó rejtvényekkel, filmvetítéssel és kézműves munkákkal valamint az elmaradhatatlan kóstolással töltöttünk el egy tartalmas délutánt. Köszönetünket fejezzük ki Rácz Lajosnak, aki az ízlelőbimbókat kényeztető finomságok mellett zöldségfaragással is meglepett minket. Köszönjük továbbá a Debreczeni Péter által felajánlott 16 kg gyümölcsöt és zöldséget, valamint a BKTT Szociális Szolgáltató Központ dolgozóinak segítségét.
Innen tölthető le a tájékoztató.
A Servet zenekar moldvai csángó népzenét játszik. A zenekar tagjai a Kárpát-medence különböző településeiről származó fiatalok. A moldvai zenét öreg mesterektől, régi felvételekről, népzenei táborokban tanulták s valamennyien tagjai a táncház-mozgalomnak. Iskolánkba -gyülekezeti szervezés segítségével- november 10-én látogattak el, a 8 KONCERT, 8 ORSZÁG, EGY NEMZET programsorozat keretében. A fiatal zenészek nem csupán az autentikus népzene és a szépen zengő férfiének élményét nyújtották, hanem néprajzi-, hangszerismereti bemutatót is tartottak. A muzsika hangjaira -Szegő Hédi vezetésével- vígan ropták a táncot kicsik és nagyok. Köszönjük az élményt!
Jézus Krisztus tegnap, ma s mindörökké ugyanaz.
Luther Márton Ágoston-rendi német teológus 1517. október 31-én függesztette ki a wittenbergi vártemplom kapujára az egyházi megújulást követelő 95 tézisét. E naptól számítjuk a reformáció kezdetét. Az iskolánk közösségében tartott megemlékezés keretében a gyerekek Kereszti Roland Nagytiszteletű úr segítségével gyarapíthatták tudásukat és élhették át ismételten a közös ének örömét. Az ünnepi műsorért köszönet kétpói diákjainknak és felkészítőjüknek.
Nem érti ezt az a sok ember,
Mi áradt itt meg, mint a tenger?
Miért remegtek világrendek?
Egy nép kiáltott. Aztán csend lett.
De most sokan kérdik: mi történt?
Ki tett itt csontból, húsból törvényt?
És kérdik, egyre többen kérdik,
Hebegve, mert végképp nem értik –
Ők, akik örökségbe kapták –:
Ilyen nagy dolog a Szabadság?
Iskolánkban - hagyományainkhoz híven - ünnepi műsorral emlékeztünk meg 1956. október 23-ról. Köszönet Finta Zoltán tanár úrnak és 7. osztályos diákjainak, hogy méltó módon ünnepelhettünk.
Intézményünkben már hagyománnyá vált a Teremtés hete programsorozat, mint örökös ökoiskola törekszünk arra, hogy a gyermekek minél átfogóbb képet kapjanak az Isten által teremtett világ szépségéről, emellett segítjük őket abban, hogy kapott ajándékot minél jobban védjük és óvjuk.
Megható volt látni és a felkészülés során tapasztalni, hogy ezek a fiatalok milyen komolyan, őszintén és felelősségteljesen tudnak gondolkodni magukról, családjukról és a teremtett világról. A közösség szerepe számukra központi kérdés, legyen az a saját családi kisközösségük, az osztályuk vagy éppen a közösségi média, melyet próbálnak egyre tudatosabban használni.
A Teremtés hete programsorozat egyik nagy ajándéka, hogy egy közös szép téma köré épülnek a programok, amelyben mindenki szerepet vállal, így az összetartozás-élmény mellett az egymástól tanulást is átélhetik a gyerekek. Az pedig, hogy ezeken a délutánokon együtt állunk ki a teremtett világ színtereinek megóvásáért, jól mutatja, hogy ha a gyermekek egyedül talán nem is mindig gondolnak bele abba, milyen fontos a környezetvédelem vagy a lelki környezetük, családjuk boldogsága, együtt odafigyelve átélik és átérzik a problémák súlyát, és a tenni akarásban, felelősségvállalásban is erősítik egymást egymás gondolatai által. Mi pedig, őket hallgató felnőttek, sokszor megrendülten, meghatottan csodálkoztunk rá a fiatalok mélyről jövő szeretetéhségére, tisztaságára, gyermeki őszinteségére.
Keresztiné Bácskai Melinda és Gulyás István
Letölthető intézményünk új adatkezelési szabályzata.
Évek óta igen szeretett rendezvény a Városi Könyvtárban a Benedek Elek emlékére meghirdetett mesemondó verseny. A kis mesemondók idei találkozóján a következő eredmények születtek 3-4. évfolyamos diákjaink körében:
Debreczeni Kíra Emma, ezüst minősítés
Lovas Anna Zsófia, ezüst minősítés
Máté Luca, bronz minősítés
Sebők Kinga, bronz minősítés
Tóth Liza Dorka, bronz minősítés
Mesés teljesítményükhöz szeretettel gratulálunk!
A Kaszap Nagy István Református Általános Iskola és Óvoda Kétpói Tagintézménye 2017 szeptemberében indította el az atlétika sportágban jeleskedő diákok részvételével a tehetségprogramját. A NTP-SFT-17-0022 számú nyertes pályázat keretén belül 6 diák vehetett részt atlétika, jóga és játékos tehetségsegítő foglalkozásokon 10 hónapon keresztül. A résztvevő diákok változatos munkamódszerekkel, sikerélmény alapú foglalkozásokon vehettek részt, ahol nőtt az önbizalmuk, fejlődött az emlékezőképességük, a stressz tűrő képességük, valamint ügyesedhettek a saját sportágukban. A program lezárásaként a szentesi atlétákat is meglátogatták. A projektzáró rendezvényről egy résztvevő sem térhetett haza üres kézzel. Köszönjük az EMMI, valamint a Nemzeti Tehetségprogram támogatását.
A májusi étkezési térítési díj befizetésének időpontjai:
2018. május 14-15. (hétfő-kedd) 8.00-tól 12.00-ig, 12.30-tól 16.00-ig.
Letölthető a 2017 évi kompetenciamérés eredményeit tartalmazó dokumentum.
Az áprilisi étkezési térítési díj befizetésének időpontjai:
2018. április 09-10. (hétfő-kedd) 8.00-tól 12.00-ig, 12.30-tól 16.00-ig.
Óvodai jelentkezési lap letöltése a 2018/2019-es tanévre
Iskolai jelentkezési lap 1. osztályba a 2018/2019-es tanévre
A víz világnapja alkalmából iskolánk egy diákja az alábbi prezentációt készítette.
Letölthető a 2018 évi óvodai beiratkozási lap.
A márciusi étkezési térítési díj befizetésének időpontjai:
2018. március 12-13. (hétfő-kedd) 8.00-tól 12.00-ig, 12.30-tól 16.00-ig.
A februári étkezési térítési díj befizetésének időpontjai:
2018. február 12-13. (hétfő-kedd) 8.00-tól 12.00-ig, 12.30-tól 16.00-ig.
Kedves Szülők!
Tájékoztatjuk Önöket, hogy a gyermekétkezés térítési díja 2018. február 01-től teljes árú étkezés esetén 300 Ft-ra, 50 %-os kedvezményes étkezés esetén 150 Ft-ra változik.
Nagy Róza igazgató
A januári étkezési térítési díj befizetésének időpontjai:
2018. január 08-09. (hétfő-kedd) 8.00-tól 12.00-ig, 12.30-tól 16.00-ig.
A jó gyermekek örömére idén is eljött a Mikulás.
A decemberi étkezési térítési díj befizetésének időpontjai:
2017. december 11-12. (hétfő-kedd) 8.00-tól 12.00-ig, 12.30-tól 16.00-ig.
Ismét sikeresen szerepeltek diákjaink a Németh József matematika emlékversenyen.
2. osztály: Deák Dávid VI. helyezés
5. osztály: Kereszti Villő Mikolt II. helyezés
6. osztály: Faragó Anikó I. helyezés
7. osztály: Kereszti Édua Sarolt IV. helyezés
7. osztály: Gáva László Máté VI. helyezés
8. osztály: Magos Vilmos II. helyezés
8. osztály: Tarnóczi Noémi IV. helyezés
Iskolánk a II. helyezést érte el ezekkel a szép eredményekkel. További sikereket kívánunk a diákoknak és felkészítőknek.
A novemberi étkezési térítési díj befizetésének időpontjai:
2017. november 13-14. (hétfő-kedd) 8.00-tól 12.00-ig, 12.30-tól 16.00-ig.
A Túrkevei Református Iskoláért Alapítvány az 1%-os felajánlásokat megköszöni a kedves Szülőknek, Támogatóknak, mely ebben az évben 374.939 Ft, melyet az alapítvány céljainak megvalósítására fordítunk.
Köszönettel: Túrkevei Református iskoláért Alapítvány nevében a Kuratórium tagjai
A hittan tábor eseményei képekben...
A valódi felfedezés nem abban áll, hogy új területeket találunk, hanem hogy új szemmel nézzük az ismert világot!
Marcel Proust
A 2016/2017.tanévben a Magyar Tehetség Program, Emberi Erőforrások minisztériuma által meghirdetett a matematikai, a természettudományos, a technikai, digitális valamint szakmatanuláshoz szükséges kompetenciák erősítésére irányuló pályázata Varázsgömb néven valósult meg az intézményünkben.
A 6-7. évfolyamról 12 tehetségígéret vett részt 60 órás tehetséggondozó programon, 2 napos tanulmányi kiránduláson a Mátrában illetve egy üzemlátogatáson.
A pályázat eredményeként a kiírásban szereplő kompetenciákon kívül teljes személyiségfejlesztés valósult meg. A megkezdett pályaorientációs tevékenység sikere érdekében tervezzük a program folytatását a következő tanévben is.
Rózsásné Kalmár Tímea és Szabóné Debreczeni Ildikó programfelelősök
Intézményünkben már harmadik éve került megrendezésre a Szeretethíd programsorozat, ahol diákjaink önkéntes munkát vállaltak. A rendezvény fő vezérfonala hídépítés a szeretet jegyében. Több program is kínálkozott, amelyek közül iskolánk tanulói választhattak.
A programok a következők voltak:
- Virágládák telepítése a Kálmán király úti iskolában, amivel az udvart szépítettük.
- Közös beszélgetésen vettek részt a túrkevei szociális otthon I.számú telephelyén ahol a fő téma az volt, hogy az idősek elmeséljék a fiatalok számára, hogy milyen volt az ő gyerekkoruk.
- Valamint balkon ládákba ültettek virágokat, ami az intézmény udvarát tette szebbé.
Ezen programsorozaton a gyermekek megtapasztalták, milyen az Isten kegyelme és szeretete, mert olyan ajándékot kaptak mely számukra egy örök élmény marad.
Intézményünkben került megrendezésre a III. Nagykunsági Református Egyházmegyei Szépen helyesen író verseny 2017. május 17-én. Iskolánkból Szentmihályi Sára 2. osztályos tanuló II. helyezést, Kereszti Bulcsú Lél 2. osztályos tanuló III. helyezést ért el. Szeretettel gratulálunk minden versenyzőnek és a felkészítő tanároknak is.
2017. május 7-én a református iskola és egyházközség az ünnepi istentiszteleten sok szép verssel és énekkel köszöntötte az édesanyákat Anyák napja alkalmából. Sok édesanya gyönyörködött gyermeke köszöntésében.
Letölthető a 2017 májusi szülői levél!
2017. március 31-én ünnepi iskolai napot tartottunk a működési engedély kiadásának 25. évfordulója alkalmából. Az esemény egy program sorozat záró alkalma volt, ahol közösen visszatekintettünk az elmúlt évekre. Ez alkalommal is gyönyörködhettünk gyermekeink előadásaiban vendégeink is köszöntötték az intézményt a jeles alkalomból. Csodálatos volt így együtt ünnepelni.
Kaszap Nagy István Református Általános Iskola és Óvoda közössége
Intézményünk 2017. március 30-án tartotta meg a hagyományos Tehetség napját. A Kiválóan Akkreditált Tehetségpont megmutatta, hogy milyen sokszínű a tehetséggondozás nálunk. Köszönjük a sok szép előadást. Gratulálunk a fellépőknek és felkészítőknek! Nagyszerű délutánt töltöttünk együtt. Kaszap Nagy István Református Általános Iskola és Óvoda és Túrkevei Református Iskoláért Alapítvány
Iskolánk felsős diákközössége az intézmény fennállásának 25. évfordulója alkalmából időkapszulát helyezett el az iskola udvarán. Felnyitás ideje: 2042. március 29.
Letölthető a 2017 áprilisi szülői levél!
A Béres Ferenc Országos Református Éneklő Versenyen intézményünket Vida Virág Lídia és Nagy Anikó képviselte, akik ARANY MINŐSÍTÉST SZEREZTEK!
Szeretettel várjuk a kedves szülőket és intézményünk volt diákjait a 25. évforduló alkalmából 2017. március 31-én de. 9 órai kezdettel tartandó ünnepségünkön.
Helyszín: Túrkeve, Kálmán király út 2-4.
Kaszap Nagy István Református Általános Iskola és Óvoda közössége
Letölthető a 2017 márciusi szülői levél!
A februári étkezési térítési díj befizetésének időpontjai:
2017. február 13-14. (hétfő-kedd) 8.00-tól 12.00-ig, 12.30-tól 16.00-ig.
2017. január 31-én és február 1-én az Alma és a Szivárvány csoportban nyílt foglalkozás keretében mutatták meg az óvónők, hogy milyen nagy tudással és tapasztalattal rendelkeznek az óvodások a matematika világáráról. A szülők nagy érdeklődéssel látták, hogy hatalmasat fejlődtek gyermekeik az óvodai foglalkozások által.
Innen letölthető a beiskolázási tájékoztatónk!
Letölthető a 2017 februári szülői levél!
Kedves Szülők!
A Kaszap Nagy István Református Általános Iskola és Óvoda 2017/2018-as tanévének 1. osztályába történő felvételéhez a jelentkezési lapot itt találhatják. Leadási határidő: 2017. március 20.
Leadás helye: 5420 Túrkeve, Kossuth L. u. 15. (az iskola titkárságán).
További felvilágosítás: 361-150-es telefonszámon vagy személyesen kérhető.
Jelentkezési lap a 2017/2018-as tanévre
Szeretettel várjuk a leendő 1. osztályos diákjainkat!
Letölthető a 2017 januári szülői levél!
A dokumentum innen letölthető!
Letölthető a decemberi szülői levél!
A református óvoda és az iskola az egészségvédelme érekében több rendezvényt szervez tanulói számára. Az óvodákban a helyes táplálkozás, kézmosás szerepére hívták fel a figyelmet. Az iskolában a mézes reggeli, kóstoló keretében megismerték a méz jótékony hatásait. Ezt követik a különböző rendezvények, melyek közül csak egy a Sport legyen tiéd! rendezvény 2016. november 29-én.
A Kaszap Nagy István Református Általános Iskola és Óvoda és a TRIA örömmel tudatja, hogy tehetséggondozói munkáját a kiváló akkreditációs tehetségpont címmel ismerték el. Ezúton is gratulálunk a megvalósítóknak, további szép eredményeket kívánunk! SDG!
Letölthető a novemberi szülői levél!
Református iskolánkban idén is megrendezésre került a reformáció heti ünnepi programsorozat. A hét első napján a Kálvin emléktáblánál emlékeztünk a reformátor életére munkásságára. Kedden és szerdán reformáció heti vetélkedőt rendeztünk ahol a gyermekek református elődeinkről szerezhettek és tanulhattak fontos információkat játékos formában. A hét meghatározó igéjét a Zsoltárok könyvéből választottuk mely így érintette meg lelkünket és szívünket: „A hit pedig remélt dolgokban való bizalom, és a nem látható dolgok létéről való meggyőződés.” Ámen.
2016.09.22-én intézményünk kétpói és a túrkevei 7. és 8. osztályos tanulói a Kistarcsai gyűjtőtáborban tekintették meg az egykori deportált, elhurcolt magyar emberek emlékére létesített múzeumot, és egyúttal előadást is hallgathattunk a Kistarcsai Internáltakért Alapítvány jóvoltából. Megtekintették a valamikori gyűjtőtábor épületeit, így szembesülhettek a kommunista elnyomás áldozatainak emlékével. A napot a Terror Háza múzeumban tett látogatás tette teljessé. A program az EMET támogatásával a GULAG-GUVPI emlékév elhallgatott történelem című, GUL-15-A-2016-00187 számú pályázatunk részeként valósult meg.
Letölthető az októberi szülői levél!
Letölthető a szeptemberi szülői levél!
Túrkevén tartották az Országos Református Tanévnyitót augusztus 29-én délelőtt. Az ünnepi istentiszteleten köszöntötték a 2015/2016-os tanévben induló református közoktatási intézményeket és azok megjelent vezetőit, valamint átadták a Makkai Sándor-díjakat is.
Az ünnepi istentiszteleten Dr. Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke hirdetett igét. A házigazda-intézmény, a Kaszap Nagy István Református Általános Iskola képviseletében Nagy Róza igazgató köszöntötte a megjelent vendégeket. Az intézményvezető kiemelte, nagy megtiszteltetés, hogy az iskola jubileumi, 25. tanévében is az értékeket az oktatás és a nevelés harmóniájában próbálják átadni a fiataloknak.
Ezt követően Dr. Huszár Pál főgondnok, a Zsinat világi elnökének tanévnyitó beszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy a XXI. században kiemelten fontos a személyiségfejlesztés, a tehetséggondozás és az, hogy valóban értékes fiatalokat neveljenek az oktatási intézmények falai között. Az ünnepi gondolatok után Dr. Szabó István püspök, a Zsinat lelkészi elnöke és Hegyi László, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára szólt a gyülekezethez és köszöntötte a jelenlévőket. A tanévnyitó ünnepség keretében adták át a Makkai Sándor-díjakat, amelyet – a Zsinat tavaszi döntése alapján – idén Balogh Györgyné nyugalmazott tanár, Uherkovich Zoltán tanár és Csomortán Melinda óvodavezető kaptak.
Tisztelt Szülők!
A tankönyvosztás időpontja: 2016. augusztus 25. csütörtök 8.00-tól 12.00-ig és 14.00-től 17.00- ig.
Helyszín: Kossuth Lajos u 15.
Kérünk mindenkit, hogy a kedvezményre jogosító iratokat hozza magával.
Iskolánk idén májusban is megvalósította a HATÁRTALANUL! (HAT-15-05-0325) pályázat keretein belül a három napos külföldi tanulmányi kirándulást Romániában. Ezen rövid összefoglalóban szeretnénk bemutatni, hogy milyen helyeket jártunk be. Életre szóló élményben volt részünk, köszönjük szépen a lehetőséget!
2016. július 11-én megnyílt a hittan tábor. Az első napon az Istentől kapott ajándékról esett szó a foglalkozásokon és a tevékenységeken.
Kolarovicsné Pardi Ildikó 2016. június 10-én, középen püspök úrral és esperes úrral a Nagykunságért Pedagógiai Díj jutalmazottjaként! Szívből gratulálunk! Isten áldjon minden jutalmazottat!
2016. május 28-án volt az egyházi óvoda Alma csoportjában a 2015/2016-os nevelési évnek a záró és búcsúzó alkalma. A szülők, a nagyszülők, keresztszülők és a vendégek gyönyörködhettek a sok szép és jól felkészült gyermek évzáró műsorában. Különösen nagy sikere volt a gyermek lakodalmas jelenetnek. Ezen az alkalmon elbúcsúztatták az iskolába menőket is, s ezután vette kezdetét a szeretetvendégség.
A református óvodában és az iskolában 2016. május 27-én került megrendezésre a gyereknap. Nagy sikere volt a népi játékoknak, a kincsvadászatnak stb. A gyerekek csodásan érezték magukat ezen az alkalmon is.
2016. május 20-án intézményünk is csatlakozott a Magyarországi Református Egyház Szeretethíd programjához. A tanulók azokat a sírokat keresték fel és tették rendbe, akik az egyházat szolgálták a XX. században. Bízunk abban, hogy máskor is lesz alkalmunk ilyen tevékenységre, és köszönjük, hogy ilyen gyermekeink, segítőink vannak.